Reference

 

Požádali jsme stávající klienty o jejich názor na naše dosavadní služby.

Za veškeré Vaše reference děkujeme, velmi si jich vážíme!

 

 Strašně ráda bych touto cestou poděkovala p. Tolmanovi za obsolutně nadstandartní a profesionální služby v rámci pomoci se zabřeznutím mojí fríské kobylky. Po několika neúspěšných pokusech, už od brzkého jara chlazenými dávkami, mě přepadla totální beznaděj. Kamarádka mi doporučila reprodukční centrum p. Tolmana, kde sama nechala úspěšně připustit několik svých kobylek. Původně jsem volala s prosbou, jestli by mi nepůjčil barel s tekutým dusíkem, abych mohla odvézt poslední mraženou dávku své veterinářce (lze jej obstarat opravdu velice obtížně), ale po krátkém rozhovoru jsem kobylku následující den k p. Tolmanovi přivezla (170 km). Kobylka byla za 3 dny po příjezdu inseminována mraženým spermatem a hned napoprvé byla březí. Jinak barel by mi p. Tolman bez problémů půjčil, i když jsem byla úplně cizí. Kobylku mám pastevně ustájenou a už jsem pochopila, že připouštění chlazenými, či mraženými dávkami není úplně taková sranda pro koně, kteří nemají ve svém biorytmu žádný režim. Musí být velice obtížné se trefit ve správný čas i pro samotné odborníky a o mražené dávce ani nemluvím.. Když spočítám nemalé finance nad službami veterináře a částkou za dopravu, dovezení dávek z NL + připouštěcí poplatek, tak se po několika neúspěších dostávám na astronomické hodnoty. Teď už se těšíme z očekávaní vymodleného fríského přírůstku.

MOC DĚKUJEME - Michaela Procházková s Isabell od Bílých Skal

září 2015


 

Moc ráda bych poděkovala panu Tolmanovi za jeho výbornou profesionální péči o moji kobylku, díky které jsem si ji z centra mohla odvézt domu březí a vše proběhlo perfektně. Moc se těším až se s kobylkou zase vrátíme.

Trachtová

23.4. 2015


 

Velice děkujeme týmu Tolman Services za odbornou péči a ochotu, kterou vynaložil do připouštění naší klisny. I když bylo připouštění ze začátku složité a nevypadalo moc slibně, nakonec se podařilo a nyní se těšíme na přírůstek. Služby tohoto centra budeme využívat i nadále a všem doporučujeme. Ještě jednou moc děkujeme za vstřícnost a vynikající servis!

Marešovi


Radek Tolman a celý jeho team v zázemí v Líšné mají moji naprostou důvěru a to jak v odbornosti a zručnosti, inseminaci samotné, tak v osobnímu přístupu ke svěřeným koním.   Radek je velmi otevřený v komunikaci, vedle prokázané profesionality v oboru, má nadstavbu v celostním přístupu k reprodukci koní. Premýšlí v širších souvislostech a zajistí klisnám podmínky a prostředí, aby se dostaly do přirozené rovnováhy a byly tak vytvořeny úspěšné předoklady pro zdárnou inseminaci. Koně i na pastvinách mají každodenní kontakt a dohled personálu, potřebnou výživu uzpůsobenou březosti. O koně v péči teamu v Líšné se zkrátka nemusím obávat ani starat, vše je zajištěno. Inseminovali jsme chlazeným spermatem ze zahraničí, veškerá komunikace s hřebčínem  a přesné načasování dodání spermatu byly zajištěny přímo teamem Radka Tolmana. Inseminace se podařila na první pokus, i přes to, že klisna při příchodu do reprodukčního centra v Líšné vůbec neměla říje... Radkovi se podařilo ji během 2 měsícu připravit k úspěšnému zabřeznutí  a přesně načasovat inseminaci a ušetřit mi tak peníze opakovaným posíláním spermatu. Kobyla strávila v Líšné celou zimu ve stádě na pastvinách a je ve skvělé kondici.

Alice Kašparová


Chtěli bychom touto cestou poděkovat inseminační stanici Tolman Services za skvělé služby, které poskytuje jak našim dvěma chovným klisnám, tak jejich hříbátkům, která je vždy na jaře doprovází do této stanice. Odvážíme každoročně naše klisny do inseminační stanice od jejího založení a jsme opravdu s poskytovanými službami velmi spokojeni. Zapouštíme jak čerstvým spermatem tak mraženým a vždy velmi úspěšně. Jak klisny tak hříbátka se vždy vrací domů ve výborné kondici. Tak ještě jednou díky za starost o naše poklady a letos opět dorazíme, právě v těchto dnech očekáváme narození dvou hříbátek po stejném tatínkovi - černém hřebci Smooth Cool Cat, tak už se moc těšíme.

Za farmu Rudolec Láďa a Ája Buriánkovi


Díky výborné spolupráci s reprodukčním centrem Tolman Services čekáme každým dnem hříbátko, na které se moc těšíme! Letos budeme opět potřebovat odbornou spolupráci a jsme rádi, že nemusíme hledat nic nového a neověřeného. Budou to zase Oni, jsou SUPER!

Moc jim děkujeme Romana a Petr Latkovi


Všichni dobře víme, jak je příjemné, když kůň funguje "na myšlenku". V Tolman Services s.r.o. takto fungují jejich služby. Když jsme připouštěli vlastní kobylu vlastním hřebcem byl to servis od A do Z. Počínaje naložením a dopravou kobyly a hřebce do reprodukčního centra a konče poradenstvím při registraci hříběte v USA. Při připouštění cizím hřebcem nám také pomohli s jeho vhodným výběrem. Tolman Services s.r.o. mohu tedy vřele doporučit jak z pohledu majitele hřebce, tak z pohledu majitele klisny.

Michal Burša, D-MEDIA, s.r.o.

 


Dobrý den,

rádi bychom všem doporučili služby reprodukčního centra Tolman Services a zároveň touto cestou celému týmu moc poděkovali, vloni jsme zde měli na inseminaci mraženým spermatem dvě klisny a letos se nám z nich narodily dvě překrásné klisničky. Byli jsme moc spokojeni s profesionálním přístupem a příjemným jednáním. O klisny bylo skvěle postaráno a zabřezly na první dávku, čímž se nám také snížily náklady na připuštění klisen (rok před tím jsme jednu z nich připouštěli doma vet.lékařem 3x insem. a 2x přirozeně jiným hřebce a nepovedlo se - náklady byly dvojnásobné než v RC Líšná a klisna byla stejně jalová). Navíc je to i velmi pohodlné, za celou dobu jsme se nemuseli o nic starat a klisny se nám vrátily březí.
Můžeme jen chválit a my budeme určitě do budoucna využívat pouze služby Tolman Services, protože to pro nás znamená především zajištění vysoké profesionality při inseminaci našich klisen.

Alena & Josef Šimkovi
DREAMFINDER Paint Horses & Australian Shepherds
www.dreamfinder.cz

 


If you'r interested in a stallion stationed at Tolman services or you would like to import seamen from oversees I can recommend Tolman services. They can do miracles especially with mares that don't get pregnant easily. They price list for insemination is much less than in most western European countries and boarding is about the same or less than boarding in western European countries. During the process of getting your mare pregnant they give you an update on the progress of your mare and if you wish these updates contain pictures. If your mares hoofs need to be clipped during the boarding they will arrange it for you. Furthermore they will arrange a hotel the way you wish (low budget or with more luxury) if you please or they come to your place to pick up your mare. If you wish you can leave your trailer at there place behind a fence. They also arrange the transportation papers to where ever you need to go.
All together it is probably cheaper and with more service to bring your mare to the Czech Republic then have the seamen transported to your own vet! The only question is if you can miss your mare for some time.
For me it took about two months for insemination and to be sure that the embryo was stuck properly so it would stick during the long trip home and in another 2 weeks from now (13 March 2012) I am expecting a wonderful foal!

Rád bych také celému týmu Vašeho reprodukčního centra poděkoval za vzornou
péči a citlivý lidský přístup, které jsou u Vás příjemnou nadstavbou k Vaší
bezvadné profesionální práci. Je skutečně pohoda s Vámi spolupracovat a já
se těším na další spolupráci.
Děkuji.
Jindra Volný
(Caribou Ranch, majitel hřebců Besanson Behistom a Rusty Nugget Lena)


Dobrý den,

Všem chovatelům koní doporučuji služby pana Tolmana v oblasti umělého  oplodnění (čerstvé, chlazené a mražené semeno). Spolupracuji s panem  Tolmanem od r.2006 a spokojená jsem nejen já, ale i naši klienti.  Ochotné jednani, přístup ke klisnám, zkušenosti v oboru a hlavně  správný odhad inseminace jsou kličové momenty, aby cíl zabřeznutí byl  dosažen.

Esther Weberová, majitelka hřebců TT MIGHTY JUNIOR, RUSTY LIL DRY DOC,  MA THUNDERSTORM
www.ewstyle.com


Mám pěknou, letos 7 letou klisnu, která se narodila z inseminace, kterou prováděl Radek Tolman. S jeho službami jsem moc spokojená! Je velice ochotný a  ke svým čtyřnohým klientkám má citlivý přístup. Má moderní vybavení a dokáže si poradit i se zapeklitými případy. Březost se nám povedla tenkrát na první pokus. Inseminoval současně kamarádčinu kobylu a vyšlo to také na poprvé, takže se nám hříbata narodila s týdenním rozestupem a my jsme tak mohly společně chodit na pískoviště :-). Kobyly byly tehdy ustájené u p. Kudrny ve VÚŽV v Netlukách u Uhříněvsi, kde působí pan Tolman jako "dvorní inseminátor". Každý rok se tam rodí skvostná hříbata!
Loni jsem měla ustájenou kobylu u p. Tolmana v jeho novém působišti v Líšné. Byla tam ustájená současně kobylka, kterou jsem shodou okolností znala a ta měla dlouho velké potíže se zabřezáváním. Na podzim si jí majitelé odváželi na pastviny a letos bude rodit!
Všem chovatelům, kteří se rozhodli inseminovat, doporučuji, aby svěřily své klisny do rukou opravdového profesinála, jedině tak zvětší své šance na úspěch!

Veronika Vaníčková

 


Dobrý den,

o koně bylo dobře postaráno, pravidelně byli v individuálních výbězích, krmení i podestýlka bylo kvalitní. Kobylka tam byla spokojená, bez stresu. Inseminace proběhla bez problémů. Kobylka po správné dávce spermatu (dvakrát byla inseminovaná předtím nekvalitním spermatem jiného hřebce) zabřezla hned. Pan Tolman je mistrem ve svém oboru, byla jsem spokojená s jeho přístupem a odborností.

S pozdravem Ing. Jana Ertnerová


S p. Tolmanem spolupracujeme již léta a vždy jsme byli maximálně spokojení. Vše funguje přesně dle dohody. Domluvení termínu návštěvy, inseminace i přesné stanovení termínu připouštění - prostě max. spokojenost.

Monika Spilková


Ahoj lidi,

pokud se týká mých zkušeností s prací ing. Radka Tolmana musím pouze chválit.
Mám kobylu plemene Appaloosa, která zabřezla až po profesionálním a zároveň velice trpělivém zásahu inseminátora Radka.
Chtěla bych mu touto cestou moc poděkovat, že se konečně letos v květnu dočkám dlouho očekávaného hříbátka!
Moc děkuji a těším se na další úspěšnou spolupráci s týmem ing. Radka Tolmana.
Díky
Ivana Wiererová


Reference z naší strany jen dobré, výborná spolupráce a výsledky.A to že to s naší kobylkou není vůbec nic jednoduchého.

Můžete se sami přesvědčit na našem webu.
Děkuji za ochotu a vstřícnost.
Jana Hromádková


Dobrý den,

ráda Vám zasílám pozitivní reference, protože jsem s Vaší prací a profesionálním přístupem byla vždy spokojena. Doufám, že budeme
spolupracovat i v dalších připouštěcích sezónách.
Daniela Benešová
JC Máslovice


Radek Tolman je spolehlivý obchodní partner, dodržující vzájemné dohody.

Ing. Radek Holásek


Co se vybaví chovateli když se řekne jméno ing.Radek Tolman?

Vybaví se nám slovo jistota. Proč jistota? Vraťme se zpět na naše začátky. Naše první kobylka plemene QH, naše sny o vlastním chovu těchto koní, plány do budoucna. Málo zkušeností, jen odhodlání. Dlouhou dobu jsme vybírali vhodného hřebce. Byli jsme pyšní na svou volbu. Pak přišla realita. Přirozené připouštění nevyšlo, hřebec prodán na druhý konec republiky, garance živého hříběte nám dávala naději, ale.....Těch ale bylo mnoho - vzdálenost ke hřebci, technické nedostatky v našem vozovém parku a především náš přesun do nového bydliště, ovšem 100 km vzdáleného od současného. Bývalí majitelé hřebce nám poradili spojit se s Ing. Tolmanem a vřele nám ho doporučili k inseminaci mraženým spermatem. Tak to pro nás bylo pole neorané, ale reálná naděje, že ve všem tom zmatku by hříbátko mohlo být. K jejich informaci přibyla ještě
jedna. Protože je dobrý, má totálně plno. Snad pro vás najde chvilku. Realita? Nejenže si našel mnoho chvilek. Krom toho, že za námi jel až do jižních Čech a připouštěl téměř o půlnoci abychom stihli ovulaci, nám dal mnoho fundovaných a cenných rad pro náš chov. Nešetřil studnicí vědomostí a měl s námi trpělivost při našich nesčetných telefonátech a prosbách o radu. Sice už dnes máme svého plemeníka,ale pokud se ještě někdy dostaneme do situace, že budeme muset připouštět inseminačně mraženým spermatem, budeme moc rádi, když se v jeho reprodukčním centru najde místo i pro naše klisny, protože on a jeho tým jsou profesionalita a naše jistota.
Touto cestou bychom chtěli panu Ing. Tolmanovi popřát mnoho štěstí a úspěchů v jeho počínání a nám chovatelům popřát více takových odborníků, kteří si pro každého svého klienta
vždy najdou i něco navíc.

Naďa a Miloš Quarter Ranch Rybárna - Vlksice
www.ranchrybarna.cz


 

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
  1. Dobrý den, o koně bylo dobře postaráno, pravidelně byli v individuálních výbězích, krmení i podestýlka bylo kvalitní. Kobylka tam byla spokojená, bez stresu. Inseminace proběhla bez problémů. Kobylka po správné dávce spermatu (dvakrát byla inseminovaná předtím nekvalitním spermatem jiného hřebce) zabřezla hned. Pan Tolman je mistrem ve svém oboru, byla jsem spokojená s jeho přístupem a odborností.
    S pozdravem Ing. Jana Ertnerová