CASHMOAKER

Berlin Brandenburg, narozen 2006, KVH 167, bělouš
otec: Calido I, matka: La Fayette po Lafitte
Skoková výkonnost: L

 

 

Zářivý parkurový specialista, s vysokou měrou harmonie ve stavbě těla a zajímavým vybavením.

Vítěz 70-ti denního testu!

Pouze mražené dávky.

 

 

 

 

 

 

 

Jeho skokové schopnosti jsou skutečně dech beroucí a srdeční tep zrychluje i skokovým expertům. S vynikající technikou a předpisovým skokovým lukem ukazuje tento hřebec, že co do výšky překážek nemá žádné hranice. Cashmoaker absolvoval v roce 2009 30-ti denní test se špičkovými známkami až do 10,0 a byl na 70-ti denním testu v roce 2011 v Prussendorfu  jasným vítězem s celkovou známkou 8,11  a k tomu zvítězil mezi skokovými hřebci se známkou 8,89.

Jeho otec Calido I má jedinečné sportovní kvality jako nepřekonatelný skokový vítěz své třídy během zkoušek hřebců v Adelheidsdorfu 1994, stejně tak jako vítěz mnoha parkurových soutěží a s dvojnásobnou účastí na Bundesšampionátu. Calido I je z chovatelského pohledu nejvlivnějším synem slavného hřebce Cantus. Dal řadu špičkových koní, přes 50 plemmených hřebců, několik státem premiovaných klisen a více než 170 koní úspěšných v soutěžích stupně T.

V Bavorsku odchovaný otec matky Lafitte začal svou chovnou kariéru v Oldenburgu a později připouštěl mnoho let v zemském hřebčinci Neustadt/Dosse, kde sám aktivně závodil ve skokových soutěžích do stupně T. Jeho syn Lalique pak vyhrál v roce 2003 brandenburský Körung.

Bába Lagune dala několik skokových koní úspěšných v nejtěžších soutěžích, např. hřebce Lafitte, Azarro a Continue.

Cashmoakerovi příbuzní byli všichni úspěšní na šampionátech hřibat. Pravá sestra Cherry Pie vyhrála řadu soutěží Springpferdeprüfungen do st. ST. Pravá sestra matky St.Pr.St. Louisiana, byla úspěšná v sedle s Hauke Timmreckem v soutěžích stupně T. Ryzák Lear ve třetí generaci dával především skokové koně a m.j. plemenné hřebce Leduc (PB Sanh.) či Luchs (Ldb. Redefin). Stejně jako Cashmoaker pochází ze Sachsen-Anhalt. Z mateřské rodinny Stamm der Teichrose (v. Packeis) dále pochází La Coquette či  Rulanda (vítězka mistrovství Německa 2005).

 

Pedigree

Cantus (Caletto I)

Calido I

Baroness VII (Corlander)

Cashmoaker

Lafitte (Landsberg)

La Fayette

Lagune (Lear)

 

V současné době již Cashmoaker sbírá mnohá vítězství a umístění ve skokových soutěžích do stupně L.

Mnoho hříbat z prvního ročníku již bylo premiováno.

 

Uchovněn pro:

ČT, Oldenburg, OS-International, Westfalen a Rheinland, pro všechny jihoněmecké svazy a svazy nových spolkových zemí.

alt

 

 Připouštěcí podmínky:

- připouštěcí poplatek €750 (pro chovatele koní zapsaných do PK ČT sleva 35%)
- inseminace chlazeným spermatem