STALYPSO

Hannover., narozen 2002, KVH 168, hnědák
otec: Stakkato, matka: St.Pr.St. Caracalla II po Calypso II
Skoková výkonnost: S

 

 

Německý žebříček plemenných hřebců uvádí Stalypsa mezi nejvšestrannější plemeníky Německa: 120 bodů v drezuře a celých 155 bodů ve skocích hovoří samo za sebe!

 

 

 

 

 

 

Mimořádný v typu, harmonický a pohybově nadaný syn výjimečného skokového plemeníka Stakkata; skokově třída sama pro sebe. Jednoduše kompletní kůň, který nenechává nikoho na pochybách. Stalypso zazářil ve 30ti denním testu ve Schlieckau se špičkovými známkami v sérii a celkovou známkou 8,95. Jeho skokové schopnosti byly ohodnoceny senzační známkou 9,88. Mezitím zvítězil v mnoha parkurech lehké a střední úrovně a kvalifikoval se v roce 2008 na Bundesšampionát do Warendorfu. Následně se chovateli velmi žádaný Stalypso vítězně etabloval ve vysokém sportu.

Vítěz hlavní prémie körungu 2006 ve Vechtě měl vynikající start i jako otec hřebců. Pět jeho synů, Stanton – premiovaný hřebec z Verdenu, Straviaty, Stylist, Stationär a Sugar Ray, bylo v roce 2009 uchovněno.

Tento příběh úspěchu má i nadále pokračování, v roce 2010 obdrželi další čtyři synové predikát „uchovněn“, mimo jiné nejlepší skokový hřebec v Mnichově Sakrileg a prémiový hřebec z Vechty Straviaty. Momentálně má v chovu již dvanáct synů.

 

Pedigree


Calido (Cantus)

Coupe de Coeur

Adele (Loncoln)

Coupe d´Or

Rivero xx (Surumu xx)

Rivera

Windoria (Lordanos)

 

Otec Stakkato kraloval v roce 2011 po jedenácté v řadě v FN-Zuchtwertschätzung Springen. V sedle s Eva Bitter vyhrál Stakkato v roce 1998 v Hannoveraner skokový šampionát a Bundesšampionát ve Warendorfu. V letech 2003 a 2010 se stal tento pár mistry Německa ve skocích žen, v roce 2004 se stali ve stejné soutěži vicemistry. Hřebec dále úspěšně startoval za německou reprezentaci v Pohárech Národů. Má cca 40 synů zařazených do plemenitby.

Matka St.Pr.St. Caracalla II, obdržela v testu klisen – 8.0 za jezditelnost a 9.0 za skok ve volnosti. Dala již několik úspěšných potomků s hřebcem Stakkato. Její pravá sestra Caracalla II dala s hřebcem Stakkato plemenného hřebce Spaceman, který je úspěšný ve středních soutěžích. Mateřský otec Calypso II přinasí do původu holštýnské geny. Patří k nejdůležitějším plemeníkům Německa, jeho potomstvo se proslavilo jezditelností a skokovými schopnostmi. Prabába Aphrodite dala plemeníka Fashion Black a drezurního Sambuca.

 

 

Uchovněn pro:

ČT, Hannover, Westfalen, Oldenburg a Rheinland, OS-International, všechny jihoněmecké
svazy a svazy nových spolkových zemí.

 

 

 

 

Připouštěcí podmínky:

- připouštěcí poplatek €1000 (pro chovatele koní zapsaných do PK ČT sleva 35%)
- inseminace chlazeným spermatem