QUIDAMO

Westf., narozen 2003, KVH 169, hnědák
otec: Quidam´s Rubin, matka: Lambada po Lafontaine
Skoková výkonnost: S

alt

 

 

Skokový sport v té nejlepší formě prezentuje Quidamo, odchovaný z nejlepší skokové genetiky. Rychlé reflexy, top- skokový luk a schopnosti bez hranic dělají z tohoto hřebce ukázkového syna Quidam´s Rubina.

 

 

 

 

 Quidamo byl v roce 2005 v rámci Körungu v Münster – Handorfu hodnocen jako nejlepší skokový hřebec ročníku! Obdržel vysoké známky na 30ti denním testu ve Schlieckau 2006 a ve skocích dokonce nejlepší známky.

Už v mladém věku byl velmi úspěšný na skokových soutěžích střední obtížnosti. Kvalifikoval se na Bundesšampionát 2008 a mezitím byl již sbíral ocenění  v mezinárodním sportu.

Z prvního ročníku hříbat bylo několik premiováno, mj. nejdražší hříbě NRW aukce v roce 2007 bylo vydražené za 25.000 EUR!

V roce 2007 byl Quidamo ve Vechtě ohodnocen jako premiovaný hřebec. Nejstarší potomci byli v základních soutěžích úspěšní (hodnocení FN ve skocích 2011: 131 bodů). Více dcer z prvního ročníku obdrželo  státní prémii.

 

Pedigree

Quidam De Revel (Jalisco B)

Quidam´s Rubin

Helvecia (Landgraf I)

Quidamo

Lafontaine (Landgraf I)

Lambada

St.Pr.St. Scarlett (Sao Paulo)

 

Otec  Quidam’s Rubin vyhrál výkonnostní zkoušky hřebců a také v chovu se prosadil již jako mladý! Celá řada jeho potomků - plemenných hřebců byla premiována na několika Körplatzech po celém světě.  Státem premiované klisny a stále znovu špičková a premiovaná hříbata ve všech chovatelských oblastech již v jeho mladých letech, z něj udělaly hlavního plemeníka hřebčína Sprehe! V roce 2004 byl oceněn titulem Oldenburger Hauptprämiensieger skokově nadaných hřebců.

Matka Lambada dala v r. 2008 plemenného hřebce  Cheval de Coeur (v. Coupe de Coeur), její další syn, cenový rekordmann mecklenburgerského Körungu v Redefinu, působí v hřebčíně Sachsen-Anhalt a v roce 2011 dala tato klisna po hřebci Light On dalšího plemeníka.

Otec matky Lafontaine byl s jezdcem Haukem Lutherem úspěšný ve skokových soutěžích těžké úrovně a jeho první potomstvo se osvědčilo již v těžkých parkurech.

V další generaci se nachází Sao Paulo jeden z nejúspěšnějších plemenných synů hřebce Sandro. Vedle skokových a drezurních koní (do úrovně GP) pochazí ještě z této rodiny drezurní hřebec Gaetano S, pravý bratr prabáby.

 

 

Uchovněn pro:

alt

ČT, Westfalen, Oldenburg a Rheinland, OS-International, všechny jihoněmecké
svazy a svazy nových spolkových zemí.

 

 

 

 

 

 

 

Připouštěcí podmínky:

- připouštěcí poplatek €750 (pro chovatele koní zapsaných do PK ČT sleva 35%)
- inseminace chlazeným spermatem

 

 

 Potomci: