Quimero - M

ČT, ryzák, nar. 2007, KVH 168

Otec: Guidam Sohn, matka: Porter

 Zlatavý ryzák Českého teplokrevníka v majetku stáje Arcus Engineering Czech. Silný odraz, elastický skok, pozorný. Vítěz finále KMK v r.2013. Účastník Světového šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu. Vítěz ocenění Kůň roku do 7 let za rok 2013.

Quimero – M je hřebec plemene český teplokrevník narozený a odchovaný v ČR. Ve stáji Arcus působí od konce roku 2012.

Otcem Quimera je v Česku dobře známý a v chovu prověřený hřebec holandského teplokrevníka Guidam Sohn. Guidam Sohn absolvoval test hřebců a počátky své sportovní kariéry v Česku v Zemském hřebčinci Písek. V pěti letech se mu podařilo vyhrát ve finále KMK v Pardubicích. Po návratu do Holandska startoval ve skokových soutěžích pod Josem Lansingem v soutěžích CSI pro mladé koně, kde byl v 9 parkurech bezchybný. Jako plemeník působil v českém, holandském, belgickém i francouzském chovu. V Česku dal velmi slibné a vyrovnané potomstvo, které se velice úspěšně prezentuje ve skokových soutěžích.

Otec matky byl holštýnský hřebec Porter, jehož potomstvo dosáhlo ve skocích úrovně T**. Dědem Quimera z matčiny strany je legendární hřebec Cassini I, který již jako mladý uchvátil komisaře svým projevem skoku ve volnosti, svou nevšední schopností a téměř dokonalou technikou. Už v 8 letech se umisťoval na předních příčkách v soutěžích Grand Prix. Jako 9letý byl součástí vítězného týmu Poháru národů v Helsinkách. Společně s jeho jezdcem Frankie Sloothakem zvítězili v mnoha Grand Prix po celém světě a byli nedílnou součástí německé reprezentace.

V  roce 2013 se Quimero - M začal s Ondřejem Zvárou zúčastňovat mnoha mezinárodních závodů, a to především na úrovni CSI pro mladé koně na výšce do 130 cm.

Také se v zahraničí účastnil několika stylových soutěží, kde ho komisaři vždy hodnotili velmi vysokými známkami a pravidelně se umisťoval na předních příčkách. Tento zlatavý hřebec zaujal především silným odrazem a elastičností na skoku. V roce 2013 byl pro Quimera standardní výkon čistý parkur nebo max. s jednou chybou. Dále se v tomto roce stal Quimero – M, po vyhraném kvalifikačním kole v Brně (130 cm), suverénním vítězem finále KMK ve své kategorii 6letých hřebců. Zde bezchybnými výkony a především nejvyššími známkami zaslouženě vyhrál. Od komisařů se mu dostalo ocenění z obou kol 55,1 b a nejeden komisař ho ocenil známkou 9,5 b, především za styl. V tomto roce se Quimero zúčastnil Světového šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu, kde opět předváděl precizní a stylové parkury a potvrdil své kvality.

Za rok 2013 byl Quimero – M oceněn jako nejlepší Kůň roku do 7 let.

V sezoně 2014 se Quimero začal seznamovat se soutěžemi výšky až do 145 cm. Hned v úvodu sezony se perfektně předvedl na 14denních závodech v italském San Giovanni v rámci CSI YH pro 7leté koně. První víkend překonal všechny tři parkury bez jediného zaváhání. Následující víkend pouze s jednou chybou na překážkách. Většinu sezony 2014 sbíral Quimero – M zkušenosti v parkurech o výšce 135 a 140 cm.

Jako 8letý se v roce 2015 začal účastnit soutěží na úrovni 145 cm. Dobře si vedl například při CSI***Šamorín, kde skákal na úrovni do 135 cm, bez chyb na překážkách. Svůj první Longines Ranking skočil při CSI**Arezzo, kde v GP (145 cm) inkasoval 5 tr.b. Dobře se předvedl i při halových závodech na konci sezony. Na CSI**Wiener Neustadt inkasoval v GP (145 cm) 5.tr.b. Při CSI**Kreuth se v GP(145) umístil s 1.tr.b. na 13. místě. Sezonu skvěle zakončil na CSI**Poznaň, kde ve finále Middle Tour (145 cm), po čistém rozeskakování, obsadil 3. místo.

Připouštěcí podmínky:

  • připouští pouze mraženým semenem
  • uchovněn pro klisny CS a ČT
  • cena jedné ID je 2000,- Kč + doplatek za zjištěnou březí klisnu je 4000,- Kč (ceny jsou uvedené bez 21 % DPH)