LYJANERO

Holst., narozen 2008, KVH 176, hnědák
otec: Landos, matka: Urzona po Casall
Skoková výkonnost

 

 

Vedoucí chovu Holštýnů Dr.Thomas Nissen o něm říká: „Jen velmi zřídka jsme zde měli hřebce, který by skákal s tak velkým přehledem, klidem a schopnostmi!“

Skokový zázrak, který nadchl odborný svět!

 

 

 

 

První rezervní vítěz holštýnského Körungu v Neumünsteru 2010.

Lyjanero se ukazuje jako kapitální Holštýn v elegantním formátu, s fenomenálnímy chody a výjimečným skokovým potenciálem, s harmonickou stavbou těla i přes svůj velký rámec. Brilantní v nástupu a nepřekonatelný na skoku.

Během 30ti denního testu ve Schlieckau, kde byl vysoko ohodnocen ve své speciální disciplíně skákání a při hodnocení exteriéru obdržel taktéž vysoké ohodnocení, tuto svou výjimečnost bezesporu potvrdil.

V roce 2012 debutoval jako úžasný plemeník. Na vícero chovatelských akcích stálo jeho typově a pohybově excelentní potomstvo na předních příčkách.

 

 

Pedigree

 

Lord (Ladykiller xx)

Landos

Uta V H (Calypso I)

Lyjanero

Casall (Caretino)

Urzona

Piave III (Carthago)

 

Otec Landos se osvědčil jako všestranný plemeník, mezi jeho potomky patří např. Grand Prix drezurní kůň The Lion King B nebo mezinárodně úspěšný skokan Magic Bengtsson, který na OH v Athénách získal 4. místo v jednotlivcích a stříbrnou medaili v družstvech.

Pokus o oživení neobyčejně výkonné krevní linie hřebce Lord se ukazuje díky hřebcům, jako jsou Lordanos, Lantino a nyní i Lyjanero, jako velmi úspěšný.

Otec matky Casall je momentálně vysoce úspěšný na světových parkurových kolbištích s Rolfem Göranem Bengtssonem a je stálicí holštýnského chovu. Také Carthago ve třetí generaci byl s Josem Lansinkem velmi úspěšný při reprezentaci Holandska v soutěžích Poháru Národů.

 

alt

Uchovněn pro:

ČT, Holstein, Oldenburg, OS-International, Westfalen a Rheinland, pro všechny jihoněmecké
svazy a svazy nových spolkových zemí.

 

 Připouštěcí podmínky:

- připouštěcí poplatek €900 (pro chovatele koní zapsaných do PK ČT sleva 35%)
- inseminace chlazeným spermatem

 

 

Potomci: